Nenechte si utéct financování s možností předčasného splacení zdarma prodloužené až do 30. září 2021! Navyšte rozpočet vašeho e-shopu a vytěžte ze sezóny maximum.
Zjistit více
Sdílet článek
Domů
Tipy a triky
Malý, ale úspěšný? Prodávejte elektroniku jinak!
No items found.

Malý, ale úspěšný? Prodávejte elektroniku jinak!

Jak je na tom vlastně český trh s elektronikou? Vyplatí se být na pozici Davida a pokoušet se porazit Goliáše typu Alza.cz, Datart nebo Mall.cz? Nebo je lepší vyšlapat si vlastní cestičku, zabezpečit podnikání malou půjčkou a pomalu, ale jistě začít vydělávat?

Podle statistik Češi za poslední roky nakupují v e-shopech nejčastěji mobily, televize a chytré hodinky. Pokud s podnikáním začínáte, bude pro vás hodně těžké v takto konkurenčním prostředí uspět. I když je možná právě ten nejvíc žádaný sortiment vaše srdcovka, velkým e-shopům se nepřiblížíte, protože ty si budou moci vždy nasadit i nižší marži a neprodělat na tom. Kde ale hledat inspiraci na nové nápady?

Sociální sítě jako bezedná studnice dat

Facebook i Instagram jsou vlastně taková virtuální hospoda. Když najdete ty správné skupiny, stačí číst a zjistíte, co se těžko shání, co je právě in, ale ne úplně mainstream, nebo objevíte i nějaké zajímavé hobby. Možná zjistíte, že fanoušci musí objednávat věci ze zahraničí. Nebo že někdo vyrábí zajímavé elektronické vychytávky, ale nevyzná se, nebo se mu nechce zřizovat e-shop. A tady je příležitost.

Pozvolný růst a finanční zabezpečení

Zřídit e-shop je hračka, stačí se podívat třeba na web shoptetu a postupovat podle jejich návodů. A pak jen objednávat a nabízet. A hlavně být vidět. Na Facebooku, na Instagramu. Jakožto malý e-shop se nesnažte jen propagovat své výrobky, to byste si zákazníky odradili. Raďte, bavte a až pak nabízejte. Buďte kreativní. I když neprodáváte oblečení podle posledních trendů, určitě se i harddisk do počítače dá nafotit přitažlivě a s příběhem.

Je jasné, že tohle všechno bez kapitálu nezvládnete. Dávejte si na začátek jen malé cíle, navyšujte skladové zásoby postupně. Než se byznys rozjede, půjde dost toho z vaší kapsy. Ale poté už můžete růst i za pomocí půjček. Ne nutně těch bankovních.

Existují i specializované firmy, jako je třeba Lemonero, které vám rády půjčí jen na základě analýzy a predikce výdělků vašeho podnikání. Budete si tak moci dovolit koupit nové prostory, najmout specialistu na marketing nebo rozjet nějakou výrobu. Stačí jen mít e-shop na platformě od Shoptetu a nainstalovat si k ní doplněk Lemonero. Zjistíte, kolik si můžete půjčit, nastavíte si částku, dobu splácení a a do tří dnů vám přistane požadovaná suma na účtě.

Nebojte se jít vlastní cestou. Stačí mít dobré jištění a i ve světě velkých hráčů najdete své místo na slunci.

Váš názor nás zajímá

Nezmeškejte novinky

Tipy a triky pro váš eshop a nejen to. Začněte odebírat pravou šťávu pro ecommerce ještě dnes.
Vítej mezi námi v listu! Rádi tě tady vidíme mezi námi.
Hups, něco se pokazilo. Zkuste to prosím znova.

Kliknutím na tlačítko „Odebírat“ berete na vědomí, že společnost Lemonero s.r.o. jako správce osobních údajů bude zpracovávat Vaše osobní údaje, a to za účelem vyřízení a evidence Vašich požadavků a prokazování, že jsme Váš požadavek přijali a vyřídili. Další informace ke zpracování Vašich osobních údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.